Wiosna to czas, gdy płazy wędrują z miejsc zimowania do rozrodu. Podczas przemieszczania się narażone są na wiele niebezpieczeństw, jak np. przejechanie przez samochód. Dlatego też w miejscach największych migracji tych zwierząt należy zachować szczególną czujność. 

W miejskich parkach deratyzacja prowadzona jest przez cały rok, aby zminimalizować zagrożenie ze strony gryzoni. Jednak, aby była ona skuteczna, ważne jest również zachowanie odwiedzających.

Drzewa w Poznaniu są poddawane specjalistycznym badaniom dendrologicznym, w tym m. in. tomografem dźwiękowym. Narzędzie to pozwala "zajrzeć" w głąb rośliny i szczegółowo ocenić jego stan zdrowotny.

W zeszłym roku na terenie Poznania posadziliśmy prawie 9000 nowych krzewów. Jak co roku, przygotowujemy rośliny do sezonu wegetacyjnego przeprowadzając m.in. cięcia krzewów: tj. odmładzanie i prześwietlanie.

Już za kilka dni obchodzone będzie święto kociambrów. Z tej okazji w poznańskim schronisku będzie okazja do spotkania z kotami i ich adopcji. Zbierana jest także karma.

W Poznaniu jest 45 parków miejskich o łącznej powierzchni 330 ha. Można w nich znaleźć pływające mandarynki czy drzewa uznane za wymarłe miliony lat temu. Jakie jeszcze tajemnice skrywają tereny zielone w stolicy Wielkopolski?

W tym roku odbył się już 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, swoją cegiełkę dołożył także Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Wspólne sadzenie drzewa w centrum Poznania wylicytowano za ponad 3 tysiące zł. W tym roku pieniądze zbierane są na walkę z sepsą. 

Liczba wyników na stronie
10